W naszej szkole, tradycyjnie jak co roku, rozpoczęliśmy przygotowania do świąt poprzez inscenizację jasełek, które przeniosły nas w czasie o dwa tysiące lat wstecz. 21 grudnia uczniowie klas IV, V, VII i VIII wcielili się w kluczowe postaci tamtych czasów, tworząc atmosferę wyjątkowej chwili. Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły, ich wyjątkowym strojom i dekoracji sali udało się odtworzyć tamte wydarzenia.
Przedstawienie rozpoczęło się od wzruszającej podróży Maryi i Józefa do Betlejem w ciemności nocy. Pasterze, królowie, anioły i diabły wspólnie stworzyły barwny pejzaż tego boskiego wydarzenia. Pasterze symbolizowali prostotę, wierność i pokorę, królowie dodali hojności i majestatu, a anioły niosły radosne przesłanie. Wszyscy razem wyrażali zadowolenie i radość z narodzin Boskiego Dzieciątka. Diabły dodawały przedstawieniu humorystycznego akcentu, wprowadzając lekkość i zabawę. Ich komiczna charakteryzacja przekazywała również przesłanie ostrzegawcze o pokusach i trudnościach w życiu. Całe wydarzenie urozmaicone było wspólnym śpiewem kolęd i pięknym wykonaniem solistów, tworząc niezapomniane świąteczne przeżycie, które dodało uroku całej uroczystości.
Po przedstawieniu, wspólnie przeczytaliśmy fragment z Pisma Świętego opowiadający o Narodzinach Jezusa, złożyliśmy sobie życzenia i zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Każdy z uczniów przygotował coś specjalnego na stół wigilijny. Atmosfera podczas tego wydarzenia, jak co roku, była niezapomniana. Życzymy, aby uczniowie przenieśli ją do swoich domów, tworząc niepowtarzalny czas.
W trakcie uroczystości został wykorzystany sprzęt