Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę  w naszej szkole ,wprowadzili nas uczniowie klasy III gimnazjum i  klasy VIII, którzy w ramach „Projektu” przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 19 grudnia 2018r, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodził się Syn Boży. Młodzież  wcieliła się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Heroda i jego żołnierzy, Lucyfera, Diabła Boruty, Trzech Mędrców, Śmierci… przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w świątecznej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.   Uroku inscenizacji dodały kolędy, śpiewane przez scholę przygotowaną przez Pana Ryszarda Niewiarowskiego.  Napełniły one wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i przybyli rodzice. Młodzież zagrała  z niezwykłym przeżyciem, perfekcyjnie opanowała swoje role i obszerne teksty.

Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Po odczytaniu Ewangelii o narodzeniu Jezusa w Betlejem,  cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem. Opiekunami przedstawienia były panie: Marta Wolak i Anna Nogaj-Kogut.