18 czerwca uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce szkolnej, której celem było poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych Ojcowskiego Parku Narodowego, a także integracja klasowa poprzez wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 6:30, gdy wszyscy uczestnicy zebrali się przed szkołą. Autobus przyjechał punktualnie, a po sprawdzeniu obecności przez opiekunów, wyruszyliśmy w drogę. Po około dwóch godzinach podróży zameldowaliśmy się przed Jaskinią Wierzchowską, jedną z największych i najciekawszych jaskiń na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Wnętrze zachwyciło nas stalaktytami, stalagmitami oraz innymi formami krasowymi, a spacer po niej był niezapomnianym doświadczeniem.
Następnym punktem było zwiedzenie ruin Zamku w Ojcowie, który został zbudowany w XIV wieku za czasów Kazimierza Wielkiego. Dowiedzieliśmy się o licznych przebudowach i zniszczeniach, jakie przeszła ta budowla na przestrzeni wieków. Zamek zachwycił nas swoją malowniczością i wspaniałymi widokami okolicy.
Po krótkim przystanku, udaliśmy się na spacer Doliną Prądnika. Podziwialiśmy jej unikalną faunę i florę, a także liczne formacje skalne. W trakcie spaceru zatrzymaliśmy się przy Bramie Krakowskiej, naturalnej skalnej bramie, która stanowi symbol Ojcowskiego Parku Narodowego. Udaliśmy się też do Źródełka Miłości, które według legendy ma magiczne właściwości: pary, które wspólnie napiją się jego wody, będą cieszyć się długotrwałym i szczęśliwym związkiem.
Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Zamku w Pieskowej Skale, jednej z najlepiej zachowanych rezydencji renesansowych w Polsce. Poznaliśmy historię zamku, jego architekturę oraz ciekawostki związane z jego właścicielami. Mieliśmy okazję zwiedzić bogato zdobiony dziedziniec oraz malowniczy ogród zamkowy. Stąd udaliśmy się na krótki spacer do Maczugi Herkulesa, jednej z najbardziej charakterystycznych formacji skalnych w parku. Widok tej imponującej skały zrobił na nas ogromne wrażenie.
Po przerwie na posiłek wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. W autobusie panowała radosna atmosfera, dzieliliśmy się wrażeniami i wspomnieniami z wycieczki, które na długo z nami zostaną.
+27
Wszystkie reakcje:

Sabina Pelc, Anna Jemioło i 6 innych użytkowników