1 października nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość: pan leśniczy z Nadleśnictwa Tuszyma pan Janusz Gaweł.
Dzieciaki oczekiwały go z niecierpliwością od samego rana. Około godziny 10 ich cierpliwość została nagrodzona. Na początku spotkania pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur. Pan Janusz opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa). Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.Podczas spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki

świetnie

sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne – tym razem w leśniczówce. Dziękujemy za słodkości i wspaniałe prezenty.