03 grudnia

Tematyka dnia: Mikołajki już wkrótce.

           Kochani, już w najbliższą niedzielę Mikołajki. Jak co roku, 6 grudnia, odwiedzi Was Święty Mikołaj. Pewnie każdy z Was zastanawia się czym w tym roku obdaruje go ten wyjątkowy gość. Zanim jednak otrzymacie prezenty, przyjrzyjcie się materiałom, które przeniosą Was do czasów, w których żył Święty Biskup z Miry. Dziś zachęcam Was do obejrzenia filmu, który przybliży Wam tę niezwykłą postać. Zaśpiewajcie również piosenkę o dobrym Świętym.

CZAS NAPISAĆ LIST!

Kochani, dzień 6 grudnia zbliża się wielkimi krokami. Każdy z Was z pewnością marzy o tym, by otrzymać w prezencie coś wyjątkowego. Podobne marzenia miał bohater dzisiejszego audiobooka, dlatego za namową rodziców postanowił napisać list do Świętego Mikołaja. Zachęcam Was do wysłuchania jego przygód. Następnie spróbujcie samodzielnie napisać list. Skorzystajcie z podpowiedzi zawartych w filmiku i nie zapomnijcie opowiedzieć Mikołajowi o sobie. Dla osób posiadających w domu drukarkę zamieszczam również generator listów – można w nim stworzyć własny list, a następnie go wydrukować. Pamiętajcie, że jeżeli nie uda Wam się wysłać go na adres wskazany w filmie, to Święty Mikołaj z pewnością odnajdzie go również na Waszym oknie. Powodzenia!

Generator listów DO Świętego Mikołaja do druku za darmo (eduzabawy.com) – napisz własny list.

Święty Mikołaj – Jak narysować Świętego Mikołaja – Rysowanie dla dzieci krok po kroku.

 

Aby umilić czas podczas wykonywania prac plastycznych przesyłam jeszcze link do piosenki pt. “A Mikołaj pędzi”. Życzę miłej zabawy.

Dziękujemy Wam za wspólnie
spędzony czas. Zapraszamy Was na
kolejne spotkanie ze świetlicą.
Śledźcie uważnie stronę internetową
naszej szkoły, bo będziemy tam na
Was czekać.
Świetlica